Познат манекен изврши самоубиство: Скокнал од балконот на својот стан

Од:

Манекенот Џеф Томас се самоубил скокајќи од балконот на својот стан, пренесува „ТМЗ“.

Познатиот топ модел имаше 35 години.

Полицијата се уште истражува, смртта се третира како самоубиство, но резултатите од обдукцијата за конечната причина за смртта допрва треба да бидат објавени.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEFF THOMAS (@iamjeffthomas)

Тие исто така рекоа дека добиле повик на 8 март дека телото на Томас било пронајдено откако тој наводно скокнал од балконот на неговиот стан во Мајами.

Томас беше многу популарен на социјалните мрежи, со повеќе од 120.000 следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JEFF THOMAS (@iamjeffthomas)

Фановите, следбениците и пријателите го преплавија неговиот Инстаграм профил со пораки на тага откако ја прочитаа веста за неговата прерана смрт.

Би можело да ве интересира

Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Предраг Петровиќ

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

Ана Ололовска