Нов модел „Најки & Сваровски“ женски патики

Од:

Спортскиот бренд „Најки“ и компанијата „Сваровски“, која е позната по својот накит од кристали, повторно ги здружија силите.

Имено, двете компании претставија нов модел патики, за жени – „Полар блу Најки & Сваровски ер макс 97“. Ова е нивна трета соработка. Претходно, тие ги имаа и патиките „Силвер булит ер макс 97“ од 2017 и „Металик голд“ од 2018 година.

Најновиот луксузен модел се заснова на патиките „Ер макс“ од 1997 година. Она што го прави посебен, се кристалите Сваровски поставени во брановидни линии со различна дебелина, а меѓу нив има класичен мрежен сивкаст материјал карактеристичен за пролетните патики на „Најки“. Внатрешноста на патиката е црна, како и јазичето, но буквите се бели.

Цената за еден чифт е 400 долари. Но, на интернет-страницата на „Најки-ам“, се чини – поради голем интерес, тие повеќе не се достапни.

Би можело да ве интересира

Најавени нови „џорданки“ со боите на ПСЖ

Ана Ололовска

„Хермес“ лансира нова еколошка патна торба „Викторија“

Ана Ололовска

Елиот Пејџ е прв трансроден маж на насловната на „Тајм“

Ана Ололовска

Меган ди Сталион во рекламна кампања на „Келвин Клајн“

Ана Ололовска

Натали Ноел е ново лице на „Спортс илустрејтед“

Ана Ололовска

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон е заштитно лице на пролетната колекција на Марк Џејкобс

Ана Ололовска