Никоб Медикал со ексклузивен промотивен пакет за месецот на мажите – мовембер

Од:

Превенцијата е најдобра кога започнува од дома

Ноември е месец посветен на машкото здравје. Превентивните прегледи се клучни за рано дијагностицирање на се почестиот и прогресивен рак на простата кај мажите. Затоа ПЗУ Никоб Медикал и Никоб Лаб ви нудат домашна посета со бесплатен и комплетен физикален преглед од страна на доктор, земање на материјал во вашиот дом за бесплатна биохемиска анализа на простата специфичен антиген ( PSA ) во Никоб Лаб и во случај на покачени вредности Ви нудиме бесплатна консултација со еминентен специјалист уролог, а сето тоа само за 1500 денари. Контакт инфо, закажување и повик на 15 515, телефонски број достапен 24/7.

Бидете одговорни мажи за да имате среќно семејство.

Нашиот промотивен пакет ги вклучува следните услуги;

 Домашна посета на медицински тим
 Бесплатен мониторинг на витални параметри
 Бесплатен преглед по системи
 Земање на материјал во вашиот дом за анализа на PSA тумор маркер
 Бесплатна биохемиска анализа на PSA тумор маркер во Никоб Лаб
 Бесплатна консултација по резултатите со специјалист уролог

Цена – 1.500 денари

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Денеска се одржа изборно собрание на МБСК

А1он

Никоб обезбедување: Нападите кои ги лансираше „Гласен текстилец“ се тенденциозни и крајно непрофесионални

Ана Ололовска

Јубилејни награди од НИКОБ за вработените со 10, 15 и 20 годишен стаж

Горан Наумовски

НИКОБ Групацијата со најголема доверба за безбедноста кај странските уметнички имиња, концерти и спортски натпреварувања

Ана Ололовска

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски

ОК Струмица Никоб ги отвора вратите за навивачите за дуелот со Динамо од ЦЕВ Лигата на шампионите

Катерина Ѓуровски