Кучка посвои две напуштени лавчиња

Од:

Во паркот на природата „Бел лав“ во Владивосток, Русија, женка германски овчар одгледува две лавчиња, коишто биле напуштени од нивната мајка. Тоа го објави и самиот парк на својот Инстаграм-профил.

Како што се вели во соопштението, „апсолутно е уникатно што новата мајка – кучката Сандра ги посвои малечките“. Младенчињата сега се стари два месеца, и се во добра здравствена состојба.

Лавицата Сирона ги роди лавчињата – едно машко и едно женско во септември, а потоа ги напушти. Осумгодишната Сандра има и свое кутре. Лавчињата се крстени Сандра и Вектор.

Би можело да ве интересира

Топла приказна за намќоресто маче и весело куче

Ана Ололовска

ВИДЕО: Човек снимен како шутира кутре во Белград, уапсен во Врњачка Бања

Жарко Настоски

Лебед запре 20 возови во Германија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мачка во вреќа куртули од машина за мелење ѓубре

Жарко Настоски

Московското метро обезбеди домови за речиси 200 животни

Катерина Павлова-Николовска

Најосамениот слон на светот доби ново живеалиште во Камбоџа

Ана Ололовска