Куче не сака да се раздели од својата почината сопственичка

Од:

Марија Изабел Бенитез Чамба од Еквадор починала на 95 години минатиот месец. Семејството и пријателите присуствувале на погребот, а нејзиното куче Бумер одбивало да ја напушти погребната церемонија.

dobivaj vesti na viber

За време на погребот, тоа седнало крај ковчегот и сакало да остане со сопственичката, исто како додека била жива.

– Верноста што постоеше меѓу Марија и нејзиното куче можеше да се види, изјави претставникот на погребалната компанија за тамошните медиуми.

Бумер бил присутен и во поворката која го придружувала ковчегот до гробиштата.

– Тој скокна кај телото, како да велеше „Сакам да се збогувам со мајка ми”. Извонреден пример за верност!, рече претставникот.

На Бумер очигледно му било скршено срцето, а големата љубов кон Марија била видлива за сите.

Би можело да ве интересира

Мрмотот Фил прогнозира уште шест недели зима

А1он

Британска енергетска компанија препорача потрошувачите да се греат до домашните миленици, па се извини

Ана Ололовска

Почина стаорецот Магава кој доби златен медал за откривање мини

Ана Ололовска

Миленичињата позитивно влијаат при карантин и изолација

Ана Ололовска

Истражување: Кучињата можат да поврзуваат зборови со предмети

Ана Ололовска

Крокодил станал вегетариjанец

Ана Ололовска