Компанијата ЗЕГИН – покровител на Фестивалот на дувачки инструменти во Пехчево

Од:

Компанијата ЗЕГИН беше дел од 12-тото издание на Фестивалот на дувачки оркестри – Пехчево 2022,една од најреномираните културни манифестации во Малешевијата, која по 2 годишна пауза повторно се одржа на радост на сите присутни.

По тој повод, во периодот од 13 до 16 јули на плоштадот Св. Петар и Павле настапија многу реномирани музички ѕвезди од македонската естрада, а бројната публика од сите генерации уживаше во овие четири фестивалски денови.

ПР текст

Би можело да ве интересира

Зегин нуди нови програми за поддршка на младите фармацевти и успешен кариерен развој

Ана Ололовска

Компанијата Зегин и СОС Детско село – пријателство кое трае

Ана Ололовска

Зегин онлајн повторно се закити со награда за најпопуларна е- продавница за 2022 година

Катерина Павлова-Николовска

Ранци и училишни помагала донација на ZEGIN и фондација „Д-р. Верица Механџиска” за преку 150 деца

Вработените во Зегин бојадисуваа велигденски јајца со децата од СОС Детско село

А1он

Зегин ја отвори својата нова аптека во East Gate Mall

А1он