Избран најдобриот женски автомобил

Од:

Новинарки од 27 земји го избраа најдобриот женски автомобил на светот, а тоа е Волво Икс-це 40.

Од 396 возила произведени 2018 година, шесте финалисти беа: Бе-ем-ве Икс 2, Јагуар Е-Пејс, Јагуар И-Пејс, Пежо 508, Порше Кајен и Волвото.

Меѓународното жири го сочинувале 33 новинарки.

Претходно, Волво Икс-це 40 беше прогласен и за најдобар европски автомобил на годината.

Би можело да ве интересира

Повредени две деца, возачите избегале откако ги прегазиле – четири пешаци во Скопје настрадале од автомобили

Малолетник украл автомобил и бегајќи удрил во друго возило – приведен е

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Горан Наумовски

Граѓаните не можат да си дозволат нов автомобил: Лани продадени трипати повеќе половни отколку нови

Орце Костов

ВИДЕО: Најбрзата баба на светот-на 83 години се трка со ламборџини

Предраг Петровиќ

Македонска премиера на „Skoda Enyaq“: Емотивен, ефикасен и електрифициран

А1он