Идентични близнаци родени со 5 дена разлика

Од:

Алфи и Аксел Перкинс се родиле пет месеци пред терминот, но и во разлика од пет дена.

Поради компликации во бременоста, Аксел морал да се роди на 19 јули годинава, во знакот на рак. Пет дена подоцна, се родил и Алфи на 24 јули, кој е во знакот на лав.

Нивните родители Том и Ема, велат дека близнаците биле вистинско чудо. Кога докторите не им давале големи шанси за преживување, Алфи и Аксел покажале дека се вистински борци и не се предале.

Сега тие имаат шест месеци и со семејството ќе ги пречекаат првите новогодишни и Божиќни празници.

Би можело да ве интересира

Спас од лажни вести преку новата апликација на GRID

Ана Ололовска

Не биди роб на социјалните медиуми, земи ја контролата во свои раце

Наум Локоски

Во Македонија дневно се произведуваат 6.000 вести. Како да дојдете до оние што вас ве интересираат?

Ана Ололовска

Австралија не се наоѓа таму каде што сите мислат

Емир Латифовиќ

Дали животните можат да предвидат земјотрес?

Емир Латифовиќ

Сопственикот на „Зара“ Амансио Ортега го симна Бил Гејтс од тронот како најбогат човек на светот

Емир Латифовиќ