ФОТО: „Доктори“ и Тамара и вечерва во Кратово на „Златните денови“

Од:

Задоволни детски насмевки, преполн плоштад и улички низ чаршијата, беше вчерашната слика на Кратово.

zlatni-denovi-kratovo (1)

На првата вечер од кратовските „Златни денови“ настапија „Тајфата“, „Љубојна“ и ѕвездите од Х Фактор – Тамара, Маид, „Доктори“ и Даниел.

zlatni-denovi-kratovo (3)

По нивните настапи, забавата се префрли на базенот, каде што специјални гости беа и ѕвездите од Х фактор.

zlatni-denovi-kratovo (4)

На барање на публиката, Тамара и „Доктори“ остануваат во Кратово и на втората „Златна вечер“, а пред нивниот вечерашен настап ќе се одржи Европскиот фестивал во тамбура.

zlatni-denovi-kratovo (5)

По тамбурашкиот фестивал, свој концерт ќе имаат Оџила од Србија, додека пак ДЈ Шорти е задолжен за after party на базенот, каде повторно ќе се забавуваат ѕвездите од Х Фактор.

zlatni-denovi-kratovo (6) zlatni-denovi-kratovo (7) zlatni-denovi-kratovo (8) zlatni-denovi-kratovo (9) zlatni-denovi-kratovo (10) zlatni-denovi-kratovo (11)

Би можело да ве интересира

Педофил од Кратово силувал девојче од Пробиштип

А1он

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Хелсиншки комитет: Бараме одговорност за крајната небрежност на институциите во кратовскиот случај

Пендаровски: Армијата не добила барање за помош за спасувачката акција во Кратовско

Катерина Ѓуровски

Четири прекршувања на полициски час во Крива Паланка и Кратово

А1он

Казни од по 1.000 евра за тројца кумановци и четворица кратовци кои го прекршиле полицискиот час

А1он