x-factor

Магазин

Македонец ја крена на нозе публиката на бугарскиот „X Factor“

А1он
Марио Арангеловски е македонски претставник во бугарското Икс-фактор шоу, кој што на првиот настап успеа да ја стане публикате на нозе. Тој на неговото прво
Магазин

Боби Мојсовски со одлична изведба во финалето на Икс Фактор

А1он
Боби Мојсовски, единствениот финалист на Икс Фактор од Македонија, настапи прв на вечерашното натпреварување со песната „Полско цвеќе“ од Тоше Проевски. – Се гледа дека
Магазин

ВИДЕО: Сите му се потсмеваа, кога запеа ги остави без текст

А1он
Кристофер Малони, 34-годишен натпреварувач на англиското талент шоу, Икс-Фактор при претставувањето не даваше надеж дека може да помине во вториот круг. Беше премногу нервозен, рацете
Магазин

Кајмакоски потпиша договор за издавање на првиот албум со продуцентската куќа „Менарт“

А1он
Првиот победник на Икс фактор Адриа, Даниел Кајмакоски потпиша договор за издавање на албум со продуцентската куќа „Менарт“, соопштуваат од продуцентската куќа. Претставниците на „Менарт“,
Магазин

Sвездата на „Х Фактор” го најави најголемиот љубовен фестивал на Балканот!

А1он
Даниел Кајмакоски, победникот на овогодинешното издание на „Х Фактор” во соработка со белградскиот диџеј John Jogurt и дуото Calavera&Manya, ја сними химната за музичкиот фестивал
Магазин

ФОТО: „Доктори“ и Тамара и вечерва во Кратово на „Златните денови“

А1он
Задоволни детски насмевки, преполн плоштад и улички низ чаршијата, беше вчерашната слика на Кратово. На првата вечер од кратовските „Златни денови“ настапија „Тајфата“, „Љубојна“ и ѕвездите
Видео Магазин

ВИДЕО+ФОТО: Спектакуларен концерт на финалистите на X-Factor Adria

А1он
Финалистите на музичко шоу „X-Factor“ одржаа концерт пред многубројната македонска публика во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Големиот концерт го отвори победникот на „X-Factor“, Даниел