Дел од уличната мода во Русија

Од:

Во Москва е во тек Модната недела каде што познатите руски дизајнери како Џенесак, Герда Ирена, Милена Волскаја и другите ги претставија новите колекции за пролет-лето 2022 година. Сепак, овојпат вниманието е на тн. улична мода во руската престолнина.

dobivaj vesti na viber

Се забележува дека Русинките се големи љубители на полежерен и поопуштен стил на облекување, кој вклучува широки јакни и кошули, но и еден неочекуван хит…

Станува збор за шпиц-чизми во сите варијанти, од класичните, преку оние од змиска кожа, до оние во поинтензивни бои.

Би можело да ве интересира

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска