Дали е ова новата најубава жена на светот?

Од:

24-годишната убавица која ја поврзуваат со актерот Леонардо Ди Каприо, живее и работи во Италија и е една од водечките манекени за долна облека.

dobivaj vesti na viber

Освен на борјните насловни страни, Madalina Ghenea се појави и во спотот за песната „Il Tempo Tra di Noi“ на Eros Ramazzotti.

 

Би можело да ве интересира

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска