„Дачија“ го претставува новиот „Џогер“

Од:

Романскиот автомобилски бренд „Дачија“ на 3 септември ќе го претстави новиот автомобил под назив „Џогер“. Изложувањето на ова семејно возило ќе може да се следи во живо на интернет, на 3 септември.

Најавите говорат дека тоа ќе биде „голем автомобил со кратко име“. Се работи за семеен теренец со пет или седум седишта.

„Дачија џогер“ потоа ќе биде целосно претставен и на 6 септември, на Меѓународниот саем за автомобили во Минхен, Германија.

Би можело да ве интересира

Почина дете откако мина осум часа во врел автомобил

Горан Наумовски

Искршен автомобилот на Митева од ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Падна возило во река во Прилеп – спасени две лица

А1он

ЕП забрани продажба на нови бензински и дизел-автомобили што испуштаат јаглерод

Повреден возач откако излетал со автомобилот од пат

Кинеска провинција забранува продажба на автомобили со фосилни горива, ќе промовира електрични возила

А1он