„Дачија“ го претставува новиот „Џогер“

Од:

Романскиот автомобилски бренд „Дачија“ на 3 септември ќе го претстави новиот автомобил под назив „Џогер“. Изложувањето на ова семејно возило ќе може да се следи во живо на интернет, на 3 септември.

Најавите говорат дека тоа ќе биде „голем автомобил со кратко име“. Се работи за семеен теренец со пет или седум седишта.

„Дачија џогер“ потоа ќе биде целосно претставен и на 6 септември, на Меѓународниот саем за автомобили во Минхен, Германија.

Би можело да ве интересира

Повредени две деца, возачите избегале откако ги прегазиле – четири пешаци во Скопје настрадале од автомобили

Малолетник украл автомобил и бегајќи удрил во друго возило – приведен е

Автомобил излета во водите на Охридското Езеро кај Струга

Горан Наумовски

Граѓаните не можат да си дозволат нов автомобил: Лани продадени трипати повеќе половни отколку нови

Орце Костов

ВИДЕО: Најбрзата баба на светот-на 83 години се трка со ламборџини

Предраг Петровиќ

Македонска премиера на „Skoda Enyaq“: Емотивен, ефикасен и електрифициран

А1он