Бритни Спирс ги демантираше информациите дека снима албум

Од:

Американската пејачка Бритни Спирс ги демантираше тврдењата на Page Six и The Sun дека поп-ѕвездите Чарли XCX и Џулија Мајклс пишуваат песни за нејзиниот нов албум.

“Само да бидам јасна, повеќето вести се ѓубре. Постојано велат дека посегнувам по случајни луѓе за да направам нов албум. Никогаш не се враќам во музичката индустрија”, напиша Бритни на Инстаграм.

Таа додаде дека во последните неколку години напишала повеќе од 20 песни за други уметници.

Би можело да ве интересира

Не може да се справи со новонастанатата ситуација: Добива остри критики по мемоарите на Бритни Спирс

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс откри дека го абортирала детето на Џастин Тимберлејк: „Тој не сакаше да биде татко“

Бритни Спирс се огласи за разводот: Не можев повеќе да ја поднесам болката

Предраг Петровиќ

Нови детали од разводот на Бритни Спирс и Сем Асгари: „Таа го удираше додека тој спиеше“

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс се разведува по само 14 месеци брак

(ВИДЕО) Се појави снимка: Се гледа како телохранителот на Вембањама ја удира Бритни Спирс