Бритни Спирс се разведува по само 14 месеци брак

Од:

Некогашната поп сензација Бритни Спирс се разведува од сопругот Сем Ашгари, по само 14 месеци брак.

Спирс, 41 и Ашгари, 29, се запознаа во 2016-та додека го снимаа видеото за песната Slumber Party.

Парот ја објави својата свршувачка во септември 2021-ва, а венчавката се случи во јуни следната година.

На забавата во Лос Анџелес имаше околу 60-на гости меѓу кои Дру Баримор, Мадона, Парис Хилтон и Селена Гомез.

Според тамошните медиуми, разводот доаѓа по гласините дека Бритни го изневерила Сем.

Ашгари остана со Бритни додека таа минуваше низ психолошката драма и беше нејзина поткрепа овие години, помагајќи ѝ да остане во добра форма, тврдеа нејзините блиски.

Разделбата доаѓа додека Спирс се подготвува да ги издаде своите мемоари The Woman in Me во октомври.

Би можело да ве интересира

Бритни Спирс ги демантираше информациите дека снима албум

Не може да се справи со новонастанатата ситуација: Добива остри критики по мемоарите на Бритни Спирс

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс откри дека го абортирала детето на Џастин Тимберлејк: „Тој не сакаше да биде татко“

Бритни Спирс се огласи за разводот: Не можев повеќе да ја поднесам болката

Предраг Петровиќ

Нови детали од разводот на Бритни Спирс и Сем Асгари: „Таа го удираше додека тој спиеше“

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Се појави снимка: Се гледа како телохранителот на Вембањама ја удира Бритни Спирс