Не може да се справи со новонастанатата ситуација: Добива остри критики по мемоарите на Бритни Спирс

Од:

Реакциите на мемоарите на Бритни Спирс „The Woman in Me“ не стивнуваат, а фановите сега забележаа голема промена на профилот на Инстаграм на нејзиното поранешно момче Џастин Тимберлејк.

Имено, Тимберлејк ги исклучи коментарите откако доби илјадници остри и негативни реакции од обожавателите на Бритни Спирс поради новите откритија во нејзините мемоари.

„Џастин ја донесе оваа одлука поради коментарите со омраза и одвратните работи што луѓето му ги пишуваа“, откри извор за Page Six.

Потсетуваме, Бритни во новата книга откри досега непознати информации за нејзината тригодишна врска со Џастин, со кој остана бремена на 19 години. Како што напиша, тој ја замолил да абортира бидејќи според него и двајцата биле премлади.

Пејачката вели дека потоа ги земала таблетите за абортус кои Џастин и ги дал. Таа во своите мемоари детално го опишал процесот и чувствата кои ја обземале. Вели дека се уште се сеќава на неподносливата болка.

Бритни напиша како плачела и плачела откако решила да се подложи на процедурата дома во очајнички обид спонтан абортус да го задржи потполна тајна од јавноста и нејзиното семејство.

„Важно беше никој да не дознае за бременоста или спонтан абортус, што значеше дека сè правеше дома“, напиша таа и додаде дека болката што ја чувствувала во тој момент била неподнослива.

„Продолжив да плачам и да плачам додека не заврши. Траеше со часови и не се сеќавам како заврши, но се сеќавам, 20 години подоцна, на болката и стравот“, напиша таа. Пејачката јасно стави до знаење дека е свесна дека некои би можеле да и судат за одлуката, но никогаш не очекувала да помине низ таа ситуација, вели таа.

Би можело да ве интересира

Бритни Спирс ги демантираше информациите дека снима албум

Бритни Спирс откри дека го абортирала детето на Џастин Тимберлејк: „Тој не сакаше да биде татко“

Бритни Спирс се огласи за разводот: Не можев повеќе да ја поднесам болката

Предраг Петровиќ

Нови детали од разводот на Бритни Спирс и Сем Асгари: „Таа го удираше додека тој спиеше“

Предраг Петровиќ

Бритни Спирс се разведува по само 14 месеци брак

(ВИДЕО) Се појави снимка: Се гледа како телохранителот на Вембањама ја удира Бритни Спирс