Антонио Бандерас во реклама на „Орбит“

Од:

Познатата филмса ѕвезда Антонио Бандерес ќе учествува во новата кампања за водечките гуми за џвакање без шеќер „Орбит“.

Бандерас стана заштитно лице “Wrigley’s Orbit“, за телевизиската кампања за 2013 година.

-Отсекогаш сум сакал храна, а како актер многу ми е важена насмевката и одржувањето чисти и здрави заби. По брзиот оброк, „Орбит“ гумите се наједноставен начин подготвен да се вратам пред камерите – објасни Бандерас.

Маркетинг менаџерот на „Орбит“, за Србија и Црна Гора, Дарја Шуштершиќ изјави дека им е чест што ќе соработуваат со таква меѓународна филмска ѕвезда, која поголем дел од својот животот го помина пред екранот.

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

Доделен и четвртиот автомобил од големата наградна игра на Mozzart

Ана Ололовска

ЗНМ: Рекламите на партиите во медиумите се ризичен чекор

АмЧам: Етичко и одговорно рекламирање

Ана Ололовска

ВИДЕО: Божиќна реклама која чини милион фунти

Ана Ололовска

3,8 милиони денари за „информативно гласило“

А1он

ВИДЕО: Најдобрите реклами за Светските првенства во фудбал

Ана Ололовска