Актерот Дени Мастерсон осуден на 30 години затвор за силување на две жени

Од:

Американскиот актер Дени Мастерсон денеска во Врховниот суд во Лос Анџелес е осуден на 30 години до доживотен затвор за силување на две жени пред околу 20 години.

Мастерсон (47), кој е истакнат скиентолог и глумеше во ТВ комедијата „That ’70s Show“ осум сезони до 2006 година, беше осуден во јуни на второто судење.

Случајот делумно привлече внимание затоа што Мастерсон ги запозна жените преку Скиентолошката црква, објави Ројтерс.

Би можело да ве интересира

Русин напиша на снегот: „Не за војна“, експресно осуден, заврши во затвор

Актерот Роберт Патинсон и неговата партнерка Суки Вотерхаус наскоро ќе станат родители

Горан Наумовски

Познатиот актер проговори по сообраќајната несреќа: „Фала му на Бога што никој не загина“

Почина актерот Роберт Свон

Човечки останки пронајдени во планинската област каде што исчезна актерот Џулијан Сендс

Горан Наумовски

Актерот Натан Чејсинг Хорс се соочува со уште девет обвиненија за сексуален напад