Почина актерот Роберт Свон

Од:

Холивудскиот актер Роберт Свон почина на 78-годишна возраст.

Имено, актерот ја загуби битката, и долго време се бореше со ракот на црниот дроб, потврди во средата неговиот пријател, пренесува „Варајети“.

Свон беше познат по неговите улоги во неколку играни филмови, вклучувајќи ги „Недопирливите“, „Хозиерс“, драмата од 1991 година „Бездрафт“, „Некаде во времето“, „Челично срце“, „Зона на самракот“, „Сингреј“ и многу други.

Би можело да ве интересира

Почина раперот Раул Конде

Почина Звонко Шаврески, член на Управниот одбор на „Полио Плус – движење против хендикеп“

Актерот Роберт Патинсон и неговата партнерка Суки Вотерхаус наскоро ќе станат родители

Горан Наумовски

76-годишен скопјанец е планинарот кој почина на Пелистер, потврди МВР

Почина актерот Мето Јовановски

Две момчиња починаа во напуштен автомобил во Австралија