Познатиот актер проговори по сообраќајната несреќа: „Фала му на Бога што никој не загина“

Од:

Познатиот актер Алан Рук вчера доживеа сообраќајна несреќа, кога со камионет удри во пицерија.

Според извештаите, тој во моментот на несреќата управувал со својот камионет Rivian.

„Фала му на Бога што никој не загина во оваа несреќа“, рекол актерот, пренесува TMZ.

Како што истакна, малку оди со мака, но тоа не е резултат на несреќата, туку тоа што има 67 години.

Би можело да ве интересира

Ќерка на поранешен албански министер загина во Македонија

Во верижна сообраќајка кај Крагуевац: Загина возач, осуммина повредени

Горан Наумовски

Страшна сообраќајка близу обиколница: Загина жена, шестмина повредени во судир на минибус и „голф“

Орце Костов

Детали за сообраќајката на магистралниот пат Градско-Прилеп

Актерот Роберт Патинсон и неговата партнерка Суки Вотерхаус наскоро ќе станат родители

Горан Наумовски

Баножиќ е осомничен за предизвикување сообраќајна незгода во патниот сообраќај