Возач загина на стариот пат Ѓавато-Тополчани

Од:

Завчера во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Ѓавато-Тополчани, патничко возило „киа“ управувано од П.С.(70) од Битола, излетало од коловозот.

Во несреќата со повреди се здобиле возачот и сопатничката Н.С.(65), констатирани во Медицинскиот центар Битола, каде што биле задржани на лекување, а на 14.4.2024 возачот П.С. им подлегнал на повредите.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Санкт Петербург

Горан Наумовски

Тешко повреден е возач во сообраќајка во Битола

Петмина повредени во сообраќајка на три возила близу Кичево

Тешка сообраќајка кај Зеница: Се судрија автобус и камион, загина возач

Горан Наумовски

Романец предизвикал сообраќајка, па се фрлил во каналот Дунав-Црно Море

Петмина повредени во сообраќајка кај струшкото село Радожда