Жена пронајдена мртва во викендичка во Раштак

Од:

71-годишна жена вчера била пронајдена мртва во викендичка во скопското село Раштак, соопшти полицијата.

„На 11.04.2021 во 09.44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во викенд куќа во с.Раштак, скопско, била пронајдена почината В.Л.(71). Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош“, се вели во полициското соопштение.

По наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на обдукција.

Би можело да ве интересира

Кривична против двајца од Кочани за „повреда на слободата на определување на гласачите”

Ана Ололовска

Кривична пријава за поткуп за гласови во Делчево

Ана Ололовска

24-годишен Авганистанец пронајден мртов во демиркаписко

Ана Ололовска

Убиство во Аеродром: Син ја прободел мајка си

Катерина Павлова-Николовска

Гостиварец со нож ги нападнал сопругата и ќерката, се заканувал дека ќе ги обеси

Апсење за поткуп во Лозово, се давале до 100 евра за глас за независен кандидат

Кристијан Ландов