Жена од Кочани нападнала судски доставувач

Од:

Триесет и шестгодишна жена, со иницијали Б. Ј. од Кочани, нападнала судски доставувач.

Од МВР информираа дека нападот се случил додека вработениот се обидел да ѝ достави службени материјали.

„Жената физички го нападнала и со остар предмет му го оштетила возилото“, велат од полицијата.

Против неа поднесена е кривична пријава за спречување службено лице во вршење службено дејство.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси крадец кој нападнал пензионер

Женска тепачка во болницата во Кочани

18-годишник од Кочани е крадецот на возилото на Итната помош

Пронајдено украденото возило на Итната помош во Кочани

Катерина Павлова-Николовска

Насилници нападнале брачен пар во Кочани

Двајца мажи од Кочани повредени во сообраќајка

Горан Наумовски