Жбогар: Се надеваме дека законот за ЈО ќе биде усвоен пред распуштање на Собранието

Од:

Земјата треба да продолжи да ја покажува својата посветеност на реформи особено во клучните области.

dobivaj vesti na viber

Се надеваме дека новиот закон за јавното обвинителство ќе биде усвоен пред Собранието да се распушти, напиша на Твитер евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Предложеното законско решение, како што вели Жбогар, е добра основа за да се донесе консензуална одлука.

Би можело да ве интересира

Маричиќ: Почнувањето на преговорите клучно во дефинирање на темпото на реформите

ВМРО-ДПМНЕ бара повлекување на концепцијата за реформи во основното образованието

Жбогар: Се надеваме дека до крајот на годината ќе бидат отворени преговорите со ЕУ

А1он

(ВИДЕО) Ден на Европа: Пред ГОБ „8 Септември“ се кренаа знамињата на земјава и на ЕУ, едноминутен молк за жртвите од Ковид-19

А1он

Влада: Трошоците за СЈО се за стручните служби и за комуналии до престанокот на постоење на ова обвинителство

А1он

(ВИДЕО) Маричиќ: Ги спроведовме реформите, сега на ред е Европскиот совет

А1он