Заев со лидерите на земјите од НАТО на прием кај кралицата Елизабета

Од:

Премиерот Зоран Заев вечера во Лондон, каде денеска и утре се одржува Самитот на НАТО, на кој се одбележуваат 70 години од Алијансата, заедно со лидерите на земјите-членки пристуваше на прием кај кралицата Елизабета во Бакингенмската палата.

Приемот се приредува за сите делегации, во чест на состанокот на лидери на НАТО.

-Нејзиното Височество Кралицата, Принцот од Велс, генералниот секретар на НАТО и претседатели на држави и Влади од земјите од НАТО, е напишано на Твитер налогот на кралското семејство и е објавена фотографија од Кралицата Елизабета и лидерите на земјите учеснички на Самитот.

Во друг твит на „Твитер“ налогот на кралското семејство, во кој се објавени фотографии од пристигнувањето на делегациите во Бакингеманската палата се наведува дека НАТО Алијансата ја сочинуваат 29 држави со Северна Македонија, која е во процес да стане 30 земја-членка.

Би можело да ве интересира

Заев за Индексот за корупција на ТИ: Треба уште многу да работиме и како држава и како општество

Ана Ололовска

Заев: Добро е да имаме потврда од Мишел дека паралелно ќе се одлучува и за преговори и за новата методологија

Ана Ололовска

Заев: Опозицијата нека се надмине себеси, законот за јавно обвинителство го бараат и претставници на ЕУ

Кристијан Ландов

Заев: Вложуваме во квалитетно образование, во нашите млади и нашата иднина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев во Чегране: Правиот пат ќе не однесе во Европа, а Европа ќе ни ја донесе дома

Ана Ололовска

Заев повика работните групи денеска да почнат преговори за законот за ЈО, Мицкоски бара прво да се прифатат нивните забелешки

Ана Ололовска