Заев со лидерите на земјите од НАТО на прием кај кралицата Елизабета

Од:

Премиерот Зоран Заев вечера во Лондон, каде денеска и утре се одржува Самитот на НАТО, на кој се одбележуваат 70 години од Алијансата, заедно со лидерите на земјите-членки пристуваше на прием кај кралицата Елизабета во Бакингенмската палата.

Приемот се приредува за сите делегации, во чест на состанокот на лидери на НАТО.

-Нејзиното Височество Кралицата, Принцот од Велс, генералниот секретар на НАТО и претседатели на држави и Влади од земјите од НАТО, е напишано на Твитер налогот на кралското семејство и е објавена фотографија од Кралицата Елизабета и лидерите на земјите учеснички на Самитот.

Во друг твит на „Твитер“ налогот на кралското семејство, во кој се објавени фотографии од пристигнувањето на делегациите во Бакингеманската палата се наведува дека НАТО Алијансата ја сочинуваат 29 држави со Северна Македонија, која е во процес да стане 30 земја-членка.

Би можело да ве интересира

Британски универзитет среде скандал со силувања

Ана Ололовска

Столтенберг: НАТО треба да стане поглобален сојуз со оглед на подемот на Кина

А1он

Велика Британија ќе потроши 700 милиони фунти за обезбедување на границите по Брегзит

Ана Ололовска

Заев на ФБ: Гласај за заедно да ја градиме иднината

Ана Ололовска

Повторно грешка, но сега во снимка од Заев: Наместо пишаното „важи“, останало кажаното „марш“

Кристијан Ландов

Британски виролог тврди дека капките кои содржат коронавирус се заразни еден час

Ана Ололовска