(ВИДЕО) Заев: Грешката е ненамерна, химната се пее секој ден, секаде

Од:

На вчерашната прослава на Денот на независноста на САД, 4-ти јули, во американската амбасада беше изведена и македонската химна, но без делот каде што се споменува Гоце Делчев и другите национални херои.

Пејачката Тамара Тодевска денеска на социјалните мрежи се извини за пропустот при изведувањето на химната на прославата и тоа потврдува дека станува збор за ненамерна грешка, рече премиерот Зоран Заев.

„Нашата ѕвезда се извини на фејсбук, амбасадата на САД исто. Тоа е пропуст. Химната се пее секој ден и секаде. Тоа потврдува дека е ненамерна грешка“, рече премиерот Зоран Заев.

Би можело да ве интересира

Заев: Работиме на намалување на цената на зелениот картон за возилата

Заев: Нобеловата награда за премиерот Аби Ахмед е инспирација за сите

ВИДЕО: Заев, Вучиќ и Рама усвоија Декларација за слободен проток на стоки, услуги и луѓе

Ана Ололовска

Во Нови Сад трилатерална средба на Заев, Вучиќ и Рама

Ана Ололовска

Заев: Ако е обвинета или осомничена Ременски ќе биде времено отстранета од партијата

Ана Ололовска

Заев попладнево ќе отпатува во Србија, утре во Нови Сад на состанок со Вучиќ и Рама

Ана Ололовска