За викендот до 32 степена, од вторник врнежи

Од:

Следните денови времето ќе биде сончево, со значително повисоки дневни температури. Како што соопшти УХМР, утре ќе биде до 28, а за време на викендот до 32 степена.

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до нула степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Утре максималната температура ќе достигне 28 степени (во Гевгелија), а во Скопје ќе биде 24, додека минималната ќе се движи од нула до четири степени. Во вторник и среда утринските температури ќе бидат од 7 – 15 степени, а дневните постепено ќе се намалуваат и ќе се движат меѓу 24 и 28 степени.

Би можело да ве интересира

За викендот постудено со дожд и магла

Ана Ололовска

Сончево со утринска магла по одделни котлини и речни долини

Ана Ололовска

Од недела пониски температури

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност и утринска магла по котлините и речните долини

Ана Ололовска

До петок сончево и топло, за викендот дожд и ветер

Ана Ололовска

Претежно сончево, со температура до 22 степени

Ана Ололовска