Сончево и многу топло – зголемен УВ-индексот

Од:

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува доумерен југоисточен и југозападен ветар.

Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени,  а максималните дневни температури ќе до 37-от степен.

Во Скопје денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува доумерен слаб југозападен и југоисточен ветар. Утринската температура ќе го достигне 16 степен, а максималната дневна 34-от.

УВ-индексот ќе биде многу висок, со вредност 9.

Би можело да ве интересира

Сончево и натпросечно топло со температура до 43 степени

Ана Ололовска

Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени

Ана Ололовска

Температури во портокалова фаза, да се почитуваат препораките за заштита на здравјето

Ана Ололовска

Многу топло време и во следните денови, во понеделник благо опаѓање на температурите

Ана Ололовска

Портокалов метео-аларм, Владата со препораки за заштита

Ана Ололовска

Сончево и многу топло со северозападен ветер

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × 4 =