Времена забрана за сообраќај на делницата Младо Нагоричане-Пелинце

Од:

АМСМ информира дека денеска од 09:00 до 11:00 часот и од 13:00 до 15:00 часот ќе има времена забрана за одвивање на сообраќај на возила заради асфалтирање на делницата Младо Нагоричане – Пелинце.

 

Би можело да ве интересира

Делницата Велес-Градско затворена за сообраќај од девет до 16 часот, забрана за автобуси на патот Тетово-Попова Шапка

Горан Наумовски

Магла на патиштата во Струмица и Тетово

Сообраќајот на Плетвар е во прекин поради сообраќајна несреќа

Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

Горан Наумовски

Ќе се корегира забраната за акциски цени: Трговците ќе можат да ги намалат и цените кои Владата со одлука ќе ги намали

Орце Костов

Изгасната е цистерната, отворен е патот Струмица-Радовиш

Катерина Ѓуровски