Време: Облачно со врнежи од дожд

Од:

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежите ќе бидат во западните делови, особено претпладнето. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и источните делови повремено засилен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од шест до 10 степени.

Во Скопје времето ќе биде облачно со врнежи од дожд со променлив интензитет особено во претпладневните часови. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Во четврток и петок пообилни врнежите ќе бидат на повеќе места, а локално ќе бидат и со пороен карактер проследени со грмежи. Овие два дена се очекува наместа да наврнат и над 30 литри на метар квадратен воден талог.

Би можело да ве интересира

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Ана Ололовска

Сончево со северен ветер

Ана Ололовска

Сончево со повремено засилен ветер

Сончево и ветровито со засилен северен ветер

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност

Ана Ололовска

Променливо време со дожд, грмежи и ветер до петок

Ана Ололовска

Leave a Comment

sixteen + 12 =

Време: Облачно со врнежи од дожд

Од:

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. На планинските предели над 1.500 метри со врнежи од снег.

Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветар,а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветар.

Утринските температури ќе се движат од 0 до 8 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 15 степени.

Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 12 степени.

Би можело да ве интересира

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Ана Ололовска

Сончево со северен ветер

Ана Ололовска

Сончево со повремено засилен ветер

Сончево и ветровито со засилен северен ветер

Ана Ололовска

Сончево со умерена облачност

Ана Ололовска

Променливо време со дожд, грмежи и ветер до петок

Ана Ололовска

Leave a Comment

two × two =