Војната во ДУИ во полн ек; Меџити: Партијата мора да се ослободи од платениците

Од:

Потпретседателот на ДУИ, Изет Меџити, од т.н. огнена група, му порача на претседателот дека снимката на која пее е бесрамна злоупотреба на неговиот имиџ. Меџити преку фотографија, на која стои името на Артан Груби, порача дека неговата партија мора да се ослободи од вицепремиерот и сличните нему.

„Снимањето на Али Ахмет како пее и потоа објавувањето на истата снимка за да се дефокусира мислењето од вистинскиот проблем е бесрамна злоупотреба на неговиот имиџ… Снимањето на Али Ахмети и зачувувањето на овие видеа за користење кога ви одговара е неточно и се чини дека тоа не се случува првпат. ДУИ мора да се ослободи од узурпаторите, платениците и од неспособните!“, напиша Меџити.

Артан Груби во текот на вчерашниот ден сподели објава на социјалната мрежа „Фејсбук“ од Али Ахмети како со цигара во раката, видно расположен, и пее албанска песна.

„Изгуби го чуварот, изгуби го семето, ајде да тргнеме понапред од злото“, запеа Ахмети.

Огнената група има забелешки за работата на партијата и бара промени во неа. Претходно, Меџити му порача на Ахмети „да не го гори јорганот за неколку болви“.

Би можело да ве интересира

Почна седницата на Централното претседателство на ДУИ

„Огнената група“ објави листа на разрешени функционери

Горан Наумовски

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Груби: Чаир е на Али Ахмети и на ДУИ

Горан Наумовски

Меџити не добил покана за митингот на ДУИ во Чаир, вели дека му наликува повеќе на концерт

Горан Наумовски

ВИДЕО: Али Ахмети и познатиот косовски пејач Илир Шаќири пеат патриотска песна

Ана Ололовска