Во Вевчани пронајдена рачна бомба од Втора Светска Војна

Од:

Во Вевчани во текот на вчерашниот ден при чистење на одводен канал, била пронајдена една рачна бомба со непознато потекло од Втора Светска Војна и една кесичка со барут, информираат од полицијата.

dobivaj vesti na viber

Оттаму додаваат дека од страна на овластено лице од Дирекцијата за заштита и спасување рачната бомба била безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка.

Случајот, велат од МВР бил пријавен во Полициската станица Струга.

Би можело да ве интересира

Главниот обвинител на Луганск загина при експлозија на бомба, убиен е и неговиот заменик

А1он

Шведската полиција деактивираше експлозивна направа во парк во центарот на Стокхолм

Најмалку три лица повредени во серија бомбашки напади на Тајланд

А1он

Годинава, атрактивни содржини и учесници на Балканскиот поетски камп за млади “Ванчо Николески”

Евакуиран Aренa центар во Загреб по дојава за две поставени бомби

А1он

Дојави за бомби и евакуации на три трговски центри во Белград и еден во Ниш

А1он