Во Вевчани пронајдена рачна бомба од Втора Светска Војна

Од:

Во Вевчани во текот на вчерашниот ден при чистење на одводен канал, била пронајдена една рачна бомба со непознато потекло од Втора Светска Војна и една кесичка со барут, информираат од полицијата.

Оттаму додаваат дека од страна на овластено лице од Дирекцијата за заштита и спасување рачната бомба била безбедно подигната и предадена за понатамошна постапка.

Случајот, велат од МВР бил пријавен во Полициската станица Струга.

Би можело да ве интересира

Аларм во Стокхолм: Поради можна бомба евакуирана е Централната железничка станица

(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

Горан Наумовски

Еден загинат, неколкумина повредени по експлозија во Цетиње

Горан Наумовски

Во Келн е деактивирана бомба од пет тони од Втората светска војна

Горан Наумовски

Обвинителството ги утврдува причините за смртта на седумесечното бебе од Вевчани

Почина седумесечно бебе во болница во Охрид: Паднало од кревет во домот во Вевчани

Орце Костов