Во Тетово специјалци уапсија осуден убиец што ѝ бегал на полицијата 12 години

Од:

Полициски специјалци попладнево во центарот на Тетово приведе осуденик кој се барал со меѓународна потерница уште од 2008 година.

„На 14.12.2020 година во 14:50 часот, полициски службеници од Сектор за меѓународна полициска соработка-Отсек за потраги со асистенција на Единицата за специјални задачи на ул.„Страшо Пинџур“ бб го приведоа Г.Е.(43) од Тетово кој се барал со меѓународна потерница од 2008 година од Основен суд Тетово, за издржување затворска казна од 6 години и 5 месеци затвор во врска со член 123 ст.1 од КЗ на РСМ, а се барал од 2008 година,“ се вели во соопштението од Министерството за внатрешни работи.

Би можело да ве интересира

Приведена лекарка во Куманово поради сомнение за примање поткуп и злоупотреба на службена положба

А1он

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он

Пронајден кокаин, приведен дилер од Куманово

А1он

Средба на Спасовски со регионалниот директор за Југоисточна Европа на Глобална иницијатива против транснационален организиран криминал

А1он

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он

Нападнат и ограбен кумановец

Ана Ололовска