Во следните два дена промена на времето со пороен дожд и грмежи во јужните делови

Од:

За утре попладне и во петок се најавува промена на времето со локален пороен дожд и грмежи во јужните делови од државата.

Во петок, според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе дува и засилен северен ветер.

Веќе од сабота повторно следува период на стабилно време, но со пониски утрински температури.

Би можело да ве интересира

Следните денови сончево со значително повисоки дневни температури

Ана Ололовска

Наутро студено, во текот на денот претежно сончево и потопло

Ана Ололовска

За викендот до 32 степена, од вторник врнежи

Ана Ололовска

Претпладне променливо облачно, попладне сончево

Ана Ололовска

Променливо и посвежо со повремен дожд и ветер

Ана Ололовска

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи претежно во планинските региони

Ана Ололовска