Во сабота локална облачност и пороен дожд, од недела заладување

Од:

Времето утре ќе се задржи сончево и многу топло, со мала до умерена локална облачност, соопшти УХМР. Во сабота ќе има зголемена облачност и развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Од недела ќе настапи повторно стабилизирање на времето. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а дневните температури ќе опаднат за пет до шест степени.

Според прогнозите, во сабота максималната температура ќе биде 38, а во недела 34 степени. До среда, темепратурите ќе се движат од 12 степени во утринските часови, до максимални 37 степени.

Би можело да ве интересира

Сончево време со мала облачност на последниот ден од летото

Ана Ололовска

Сончево и топло преку ден, утринските температури ниски

Ана Ололовска

Променливо облачно со сончеви периоди

Ана Ололовска

Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Ана Ололовска

Сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Во следните два дена промена на времето со пороен дожд и грмежи во јужните делови

Ана Ололовска