Во пожар загина 78-годишен маж

Од:

МВР извести дека денеска во 11.45 часот во СВР Тетово пријавено е дека настанал пожар во куќа во тетовското село Рогле, сопственост на 78-годишниот М.Р..

„Во пожарот починал сопственикот на куќата. Со интервенција на тетовските пожарникари пожарот бил целосно изгаснат. На местото увид извршиле јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово. Се работи на расчистување на случајот“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во зграда во Валенсија

Горан Наумовски

Голем пожар во Желино – горат гуми

ВИДЕО: Пожар во куќа во Мичурин

ВИДЕО: Горат три контејнери кај Буњаковец

А1он

Пожар во напуштена куќа во близина на хотелот „Вип“ во Скопје