Во пожар во Скопје изгоре цела куќа

Од:

Во пожар во Скопје на улицата „Перо Наков“ целосно изгорелата куќата во сопственост на четириесет и шестгодишниот Е.Р., а во пожарот била зафатена и соседната куќа во сопственост на Т.Ѓ. (47). Повредени нема.

„На 8 мај 2021 во 20:20 часот било пријавено дека во Скопје на ул. ‘Перо Наков’ настанал пожар, при што во целост била опожарена куќата на Е.Р.(46), а од куќата, сопственост на Т.Ѓ.(47), била изгорена кровната конструкција“ – се вели во информацијата од Министерството за внатрешни работи.

Пожарот бил пријавен и во полиција во текот на вчерашниот ден во околу 20:20 часот.

Би можело да ве интересира

Изгоре кампер-возило на полски туристи на Матка

Жарко Настоски

Девојка ограбила куќа во Тафталиџе, си заминала со плен вреден 2.500 евра

Жарко Настоски

ВИДЕО: Да умреме како мажи, ама да не живееме како глувци – активисти од Гази Баба не дозволуваат депонија на штетен отпад

Искра Манојлоска

Гази Баба забранува отворање нови фабрики-загадувачи во општината

Жарко Настоски

Жителите на дел од „Партизанска“ во вторник без вода

Жарко Настоски

МВР со детали за сообраќајката во која загинаа две лица

Ана Ололовска