Во близина на граничниот премин Богородица пронајдени пет мигранти од Сирија

Од:

Во раните утрински часови, денеска на паркинг во близина на граничниот премин „Богородица“ од страна на полициски службеници биле пронајдени пет мигранти од Сирија, на возраст од 20 до 30 години, соопштија од СВР Струмица.

-Утрово во 5:00 часот, службеници од Полициската станица во Гевгелија, во приколка од товарно возило со српски регистарски ознаки, кое било пронајдено на паркинг на бензинска пумпа во влизина на ГП Богородица, пронашле пет мигранти од Сирија, на возраст од 20 до 30 години. Мигрантите се предадени во прифатниот центар „Винојуг“ во Гевгелија, се вели во соопштението од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Земјите на ЕУ се обидуваат да ги зајакнат границите за да го намалат миграцискиот притисок

А1он

Шест жртви, од кои две деца, во напад во Сирија

Катерина Павлова-Николовска

Во акција на Европол уапсени 29 луѓе поради криумчарење мигранти

А1он

67 Авганистанци добија привремен престој во Македонија

А1он

Во Либија уапсени 600 мигранти и бегалци

А1он

Мигранти од Куба преку Македонија бараат спас во земјите од Европската Унија