Во близина на граничниот премин Богородица пронајдени пет мигранти од Сирија

Од:

Во раните утрински часови, денеска на паркинг во близина на граничниот премин „Богородица“ од страна на полициски службеници биле пронајдени пет мигранти од Сирија, на возраст од 20 до 30 години, соопштија од СВР Струмица.

dobivaj vesti na viber

-Утрово во 5:00 часот, службеници од Полициската станица во Гевгелија, во приколка од товарно возило со српски регистарски ознаки, кое било пронајдено на паркинг на бензинска пумпа во влизина на ГП Богородица, пронашле пет мигранти од Сирија, на возраст од 20 до 30 години. Мигрантите се предадени во прифатниот центар „Винојуг“ во Гевгелија, се вели во соопштението од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

Надлежниот грчки министер потврди дека кај Еврос починало петгодишно дете

Грчката полиција ја пронајде групата мигранти заглавена на границата со Турција

А1он

Во Грција воз прегази мигранти кои спиеле на шини

МВР вчера откри 53 мигранти во обид да заминат кон Србија

Горан Наумовски

Бајден ги повика властите на Сирија да го ослободат американскиот новинар Остин Тајс

Ана Ололовска

Спасувачка акција во близина на грчкиот остров Родос, спасени 29 лица

Катерина Павлова-Николовска