Во Битола пронајдена неактивирана артилериска граната од Прва светска војна

Од:

Неексплодирана артилериска граната 105мм од Прва светска војна пронајдена во бунар во двор на викендичка во Битола.

Како што соопшти МВР, Ј.Д. од Битола вчера во 16:05 часот пријавила дека во бунар во дворот на нејзината викендица во месноста викана „Бимбил Камен“ пронашла една артилериска граната 105мм, која потекнува од Првата Светска војна.

Од страна на стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување гранатата е безбедно подигната за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Пронашле граната, ја однеле во полициска станица во Берово

(ВИДЕО) Агитирање и летоци – нема посериозни инциденти за изборите

Анита Петровска Рајковиќ

Поткуп со бонови за бензин, агитирање, закани по телефон за време на предизборниот молк

Катерина Ѓуровски

Истрага за недозволено држење оружје

Одбележан Денот на македонската полиција

МВР: Уапсени се двајца дилери од Прилеп, пронајдена е дрога и пушка