ВМРО-ДПМНЕ: Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата

Од:

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата.Зголемената цена на горивата со таканаречената зелена такса ќе влијае и на зголемување на цените сите производи, од прехранбени до услуги велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

-Над 100.000 земјоделци се главно погодени од ова покачување на горивата и тие ќе имаат уште поголеми трошоци за производство. Народот и стопанството во целост преку зелената такса ќе го плаќаат крадењето на власта во изминативе години. Преплатените јавни набавки и изборниот поткуп го испразнија буџетот и заради истите Заев ја задолжи Македонија 2.4 милијарди евра, а секое семејство во просек по 4.800 евра се вели во соопштението од опозициската партија.

Би можело да ве интересира

Груби: Оставката на Заев од премиерското место треба да почека

Ана Ололовска

Мицкоски: На Македонија и е потребно квалитетно СДСМ, Алтернатива сама одлучува за својата иднина

Кристијан Ландов

Централниот одбор на СДСМ треба да ја разгледува оставката на Заев

Катерина Павлова-Николовска

Оставката на Заев утре пред Централниот одбор на СДСМ

Катерина Павлова-Николовска

Заев – Донфрид: Почеток на преговорите на Македонија со ЕУ е геостратешки интерес на САД

Мицкоски нема очекувања за оставката на Заев, вели многупати рекол па порекол

Катерина Павлова-Николовска