ВМРО-ДПМНЕ: Случајот со поранешниот директор на СЗОР обид за дефокусирање од антидржавните политики

Од:

„Денешниот циркус на СДСМ и ДУИ не е ништо друго освен очајнички обид за дефокусирање на јавноста од катастрофалните, антидржавни политики.

dobivaj vesti na viber

Како што граѓаните стануваат се посвесни за неспособноста на владата и лагите на Зоран Заев, така ќе се засилува притисокот со политички монтирани случаи. Како што се зголемува револтот од насилничкото носење на штетниот закон за јазици, така се засилува и политичкиот прогон со неосновани пријави.

Само во држава каде што не владее правдата и каде што постапки се водат врз база на политички нарачки, а не врз база на аргументи, може да се креираат случаи во кои кривично се гонат лица, а нема утврдено никаква штета.

Дури и лично директорот на финансиската полиција призна дека во моментов немало утврдено никаква штета и дека таа дополнително ќе се утврдувала. Повеќе од јасно е кој и зошто наредил политички да се злоупотребуваат институциите за вакви излети. Секое незаконско и несовесно постапување ќе биде ревидирано, откако ќе се врати правната држава“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: За еден ден предложени 458 проекти низ општините

Јанчева: Скопје е заглавено поради неспособноста на ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Данела Арсовска поставува кадри на СДСМ, во коалиција е со Ковачевски тврди ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски застана во одбрана на тие кои што насилно набркале полицајци од пункт

Јаневска: Директорка на ДИЦ Наумовска поништила испит на 111 кандидати за директори спротивно на законот

Ана Ололовска

Петкова: Се уште нема разрешница за скандалот со 10-месечното бебе во Гевгелија

Ана Ололовска