ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја зголеми парцелата за облакодери кај Холидеј Ин за четири пати

Од:

СДСМ ја зголеми парцелата за облакодери кај Холидеј Ин за четири пати, од 4.000 м2 да стане 13.000 м2.Првичниот плац за облакодерите беше 4.000 м2, а со продажбата во 2018-та година, среде мораториумот за градба, среде лагите за парк, парцелата станува над 13.000 метри квадратни велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

– Тоа се двојните аршини на СДСМ за Центар, пред народ зборуваат за паркови, а во позадина окрупнуваат парцели за бетонизација. Од 4.000 м2 површина за која се ширеше лагата и се ширеа лажните очекувања дека нема да има облакодери, СДСМ допродаде уште 9.000 м2 државно земјиште за да може бетонизацијата да го проголта овој дел од Центар. Богдановиќ, Шилегов и Заев не ја спречуваат бетонизацијата, тие само си ја префрлаат топката. И тројцата работат на штета на Скопје, се вели во соопштението од опозициската партија.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Арсовска бега од одговори во јавноста, но не може да побегне од поразот што ќе и го испорачаат Скопјани во недела на 17 октомври

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: На четири дена пред изборите, Заев дели поткуп на 160 фирми

Арсовска: Немам фирма на мое име ниту долгови, ќе поднесам тужба за клевета

А1он

(ВИДЕО) Каевски: Компании на Данела Арсовска не плаќале струја, направиле долг од 54.000 евра, документи откриваат голем скандал за кандидатката на Груевски

Ана Ололовска

СДСМ: Се реализира најголемата инвестиција во историјата на македонската економија – 69 ветерници од 500 милиони евра на германската ВПД

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ почна со барање алиби за поразот, поткупот и уцените се нивен заштитен знак, изборите ќе бидат фер, слободни и демократски

Ана Ололовска