ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја претвори Македонија во земја во која царува криминал и корупција

Од:

„Зоран Заев и СДСМ ја претворија Македонија во земја во која царува криминалот, корупцијата и рекетот. Сите видоа како функционери од власта на Заев ставаат снопчиња пари во своите торби, сите видоа како во Луј Витон куфери се носат изрекетираните пари, за кои има сведоштво дека завршувале кај Зоран и Вице Заеви.

Обвинителството и судството под директна контрола на Заев наместо да го гонат и осудат криминалот, тргуваа со правдата, па така имавме ситуација во која брат на судијка бара рекет од 6 милиони евра. За ова како и за речиси секој криминал во државата знаел Зоран Заев и истиот го заштитувал“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Дека криминогените активности биле модус вивенди во работењето на власта на Заев потврда е и сведоштвото дека Мила Царовска и Александар Кирацовски, но и многу други партиски функционери посредувале во матните зделки и рекетирањето кое се одвивало, а Радмила Шекеринска во интимни средби директно комуницирала со изведувачите на ваквата операција.

Македонија и граѓаните не заслужуваат власт на Зоран Заев која ја тоне државата во криминал, рекет и корупција“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Грижата за најмладите е наш врвен приоритет, отворивме 13 детски градинки, ги покачивме платите на воспитувачките и негувателките

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија нема датум затоа што во ЕУ не сакаат да си имаат работа со криминалците од ДУИ и СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорчев: Итните постапки се три пати поскапи, власта ги пљачка граѓаните со личните документи

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Се’ ќе поскапи заради расипништво на режимот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Тасевска: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките

Ана Ололовска

Стаменкоска Трајкоска: Царовска ја покажа својата неспособност

Ана Ололовска