ВМРО-ДПМНЕ: Атанасов и раководните структури во АХВ не го познаваат законот за ветеринарно здравје

Од:

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да работат како институција, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Агенцијата за храна и ветеринарство.

„Според чл.52 ст.6 од Законот за ветеринарно здравство, Агенцијата соодветно ја информира јавноста и обезбедува соработка во спроведувањето на контролите и заштитните мерки против болеста на локаално и национално ниво.

Во прилог на оваа реакција ви го праќаме и делот од Законот. Заради кредибилитетот на институцијата, Ве молиме следен пат пред за нешто да реагирате првин да ги прочитате законите од делокругот на работа на институцијата со која моментално управувате.“, се наведува во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Милошоски: Прашање до СДСМ кој го води нивниот правен тим бидејќи таму колку што има функционери и правници толку има различни мислења

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Се уште не се суспендирани обвинителите и полициските службеници кои земале илјадници евра од сметката на СЈО

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ го повикува Заев да се изјасни за предлогот на Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Не успеа намерата на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати незаконската аболиција на Иванов

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е за амнестија, затоа што и сам е амнестиран криминалец

(ВИДЕО) Милошоски: Дескоска и Заев се правно неписмени, а ја замараат јавноста една недела со измислен член

Татјана Ташкова