ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДС не поддржуваат фашизам зошто поддржаа отворање на културен клуб со името на фашистот Цар Борис

Од:

Ако СДС не поддржуваат фашизам зошто поддржаа отворање на културен клуб со името на фашистот Цар Борис во Охрид? Ако СДС не поддржува фашизам, зошто тогаш нема ниту една осуда, ниту протесна нота за бугарските негирања и чекори за асимилација велат од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

– Зошто ако СДС не поддржува фашизам склучија договор со Бугарија, кој е извор на сите асимилации и негирања од страна на Бугарија? СДС очигледно не може да се оттргне од матрицата за понижување на Македонија и народот. И затоа да не се чудат кога ги нарекуваме антимакедонската СДС се вели в осоопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Ковачевски до Мицкоски: Дали на домашни и странски политичари им велиш дајте ми власт и ќе го сменам Уставот?

Ана Ололовска

Ковачевски: Очекувам намалување на цените на основните производи за 10%

Ана Ололовска

Богоев: СДСМ инвестира во рамномерниот развој и се грижи за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е симбол за неработење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николова: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ бараат средства за изградба на веќе изградено училиште во Аеродром

(ВИДЕО) Шутаров: ЈСП ќе набавува гориво по 118 денари за литар каде ќе завршува разликата?

Горан Наумовски

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ предизвика катастрофа во Скопје, градот нема јавен превоз