Вкупно 14.921 лице извршиле увид во избирачкиот список

Од:

Вкупно 14.921 лица извршиле увид во избирачкиот список, заклучно со вчера до кога беше рокот за проверка, информираат денеска од Државната изборна комисија.

– Во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија, вкупно 14.921 лица се провериле во избирачкиот список, поднесени се вкупно 281 барања за запишување во избирачкиот список, 99 барање за бришење на податоците од избирачкиот список и 74 барања за измена на податоците во избирачкиот список, се вели во соопштението од ДИК.

До Државната изборна комисија, исто така, на е-маил адресата [email protected] се поднесени вкупно 114 барања.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Јакимовски со Арсовска во Жданец: Пари од дилери на дрога во Сарај, се делат против нас

Предраг Петровиќ

СДСМ: Се обединуваме со граѓаните и сите демократски и прогресивни групи

ВМРО-ДПМНЕ: Заев три пати лаже дека ја разбрал пораката

Конечните резултати од првиот круг на локалните избори ќе бидат објавени денеска

Катерина Павлова-Николовска

Шилегов: Скопје е жртва на ГУП од 2012 на ВМРО-ДПМНЕ, да не дозволиме да го носат и во 2022

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шилегов: Почна асфалтирањето на булеварот Киро Глигоров во Гази Баба

Ана Ололовска