Викендот сончево, на планините пороен дожд и грмежи

Од:

Сончево време ќе преовладува за време на викендот, со услови за појава на краткотраен пороенд дожд и ретки грмежи на планинските региони во попладневните часови.

Од недела претпладне и во понеделник ќе дува засилен северен ветер со што температурите повторно ќе бидат пониски за два до пет степени.

Од понеделник следува период на постабилно веме со постепен пораст на температурата.

Би можело да ве интересира

Јули со помалку врнежи и просечни температури, највисока измерена во Гевгелија – 41.7 степени

А1он

Облачно и посвежо, со дожд и грмежи попладне

А1он

Посвежо и дождливо, наместа можно невреме со грмежи и град

А1он

Сончево и топло со температура до 35 степени

Ана Ололовска

Топлотен бран, штетни ефекти, ризици, препораки за заштита…

Ана Ололовска

Во сабота локална облачност и пороен дожд, од недела заладување

Ана Ололовска