(ВИДЕО) Заев: Потписите за мандат се обезбедени, нова Влада во првата половина на март

Од:

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, од Сараево изјави дека потписите за мандат се веќе обезбедени и дека Македонија во првата половина на март ќе добие нова Влада предводена од СДСМ.

Тој потврди дека идната владина програма, платформата на СДСМ и платформата на албанските политички партии како и Законот за употреба на јазиците се усогласени, останува да се договорат за поделба на ресорите во новата Влада.

Лидерот на СДСМ е во работна посета на Босна и Херцеговина каде треба да прими награда за најградоначалник во средна и југоисточна Европа.

Би можело да ве интересира

Заев: Повеќе од половина од парцелата кај Холидеј Ин е предвидено да биде зелена површина

Жарко Настоски

Заев по повлекувањето на Шекеринска: Треба неа да ја прашате дали сака да се дистанцира од мене

Ландов

Верни сме им и посветени на граѓаните и на државата, рече Заев на 30-от роденден на СДСМ

Жарко Настоски

Најавено учество на Заев и Димитров на Делфи економскиот форум во Атина

Ана Ололовска

Мицкоски: Не може сите блиски луѓе на Заев да се во криминал, а тој да е чист

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да каже со кои лица имал тајни средби мафијашот Седат Пекер во зградата на Владата

Катерина Павлова-Николовска