(ВИДЕО) Заев: Нашата татковина има потреба од избори

Од:

Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени, објави денеска на Фејсбук лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет

Нашата татковина има потреба од избори во првиот можен термин за да го дочекаме новиот бран на коронавирусот наесен целосно подготвени. На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет за да создадат услови за новата нормалност, со полн капацитет да го заштитиме здравјето на граѓаните и да ја рестартираме македонската економија.

Posted by Zoran Zaev on Среда, 27 мај 2020

– На граѓаните и на државата им требаат институции со целосен легитимитет за да создадат услови за новата нормалност, со полн капацитет да го заштитиме здравјето на граѓаните и да ја рестартираме македонската економија, наведува Заев во објавата, проследена со видео обраќање.

Би можело да ве интересира

Села ветува 500 милиони евра за „ревитализација на албанските населби“

А1он

Силјановска-Давкова: Ќе донесеме четири милијарди евра инвестиции

А1он

Мисајловски: Се обврзуваме на 1.000 километри регионални патишта

А1он

(ВИДЕО) Митрески: Капиталните проекти продолжуваат и покрај вонредната ситуација поради Ковид-19

Ана Ололовска

Заев: Изборите продолжуваат, нема причини за одложување

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев: СДСМ е посветена на унапредување на инфраструктурата, ВМРО-ДПМНЕ е посветена нa обнова на режимот

Ана Ололовска