(ВИДЕО) Васев: Една недела молк од Мицкоски за скандалот ,,Кражба”

Од:

Изминува речиси една недела откако во јавноста проби скандалот „кражба“ каде со документи е потврдено дека Антонијо Милошоски бил осуден од суд во Германија. Една недела скандал „кражба“ една недела молк од Христијан Мицкоски, шефот на Милошоски – рече Стефан Васев од СДСМ на прес конференција, а во врска со случајот со пратеникот Антонијо Милошоски.

„Милошоски нема образ да излезе пред граѓаните, а Мицкоски го штити, наместо да повика на морална одговорност. Тоа е Мицкоски, поддржува пратеник кој бил осуден за кривични дела во Германија, за “кражба” и “фалсификување. Поддржува ВМРО ДПМНЕ на Мицкоски човек против кого се водат предмети пред македонските судови. Нема ниту “д” од доблест кај Мицкоски. Павда и правичност за Мицкоски се непознати. Од белиот дворец, од симболот на корупцијата и расипништвото, Мицкоски е се уште цврсто застанат на браникот на криминалот. Неговата агедна е да ги одбрани криминалците во своите редови по секоја цена“ – вели Васев.

Би можело да ве интересира

СДСМ Куманово: Луѓето на Димитриевски продолжуваат со ширење лажни вести, провокации, закани и уцени

А1он

Петровска: Ќе го заштитиме секој граѓанин од закани и насилство, масовно ќе излеземе да гласаме за режим никогаш повеќе

А1он

Илиевски: Итна и целосна гасификација на сите домаќинства и индустриски капацитети во Куманово

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Доказ дека МВР комуницира преку вибер е официјална наредба од началник на полицијата каде се вели информирањето на началникот да биде преку вибер

Ана Ололовска

СДСМ: Конструкциите на ВМРО-ДПМНЕ се без ниту еден доказ

Ана Ололовска

СДСМ: Минималната плата од 1 јануари ќе биде 18.000 денари, просечната порасна на 28.642 денари

Ана Ололовска